13 állati jó tény, ami Téged is megmosolyogtat
Nehéz megmondani, hogy miért szeretjük az állatokat – az aranyos vagy gyönyörű megjelenésük, természetes ártatlanságuk vagy az általuk kiváltott érzelmi reakciók miatt. Bármi is legyen, a következő 13 állati jó tény biztosan mosolyt csal a te arcodra is.
Ezek a tények hangsúlyozzák azokat a hasonlóságokat és érzelmi kapcsolatokat, amiket az ember megoszt az állatokkal. Ezek pedig olyan kérdést is feltehetnek, mint a “mi az, amit annyira szeretünk az állatokban?”.
A Kaliforniai Műszaki Intézet és a Los Angeles-i Kalifornia Egyetem kutatói szerint az ember az agyában az úgynevezett amygdalae-ban tud érzelmi reakciót kimutatni az állatok felé (mely egyaránt lehet aranyos és veszélyes).
Az amygdala az érzelmekkel, az érzelmi tanulással és az emlékezet-képzéssel foglalkozik. Tehát lehet, hogy az állatokra vonatkozó megítélésünk egy régi szükségletből fakad, hogy meg tudjuk határozni, hogy bizonyos állatok barátok vagy ellenségek. S az is meglehet, hogy ők is ugyanígy reagálnak ránk.
- A tengeri vidrák kézen fogva alszanak, nehogy elsodródjanak.
- A mókusok évente több ezer új fát ültetnek egyszerűen azzal, hogy elfelejtik, hogy hova tették a makkjukat.
- Kislány kölyökkel való játék közben a fiú kölykök hagyják nyerni a lányokat még akkor is, ha fizikailag sokkal erősebbek.
- Egyes teknősök a hátsójukon keresztül is tudnak lélegezni.
- A tehenek között létezik a BFF (Best friends forever) 🙂
- A szamárpingvinek kaviccsal jegyzik el élettársaikat.
- Egy washingtoni börtönben „halálbüntetésre ítélt” menedék macskákat adnak kiválasztott fogvatartottaknak a rehabilitációs program keretein belül. Úgy tűnik, jót tesz ez mind a raboknak, mind a cicáknak.
- Japánban a makákók érméket használnak, hogy nasit vegyenek az automatákból.
- Norvégia lovaggá ütött egy pingvint.
- Kínában halálbüntetés jár egy Panda megöléséért.
- Svédországban van egy Kaninhoppning nevű nyúl ugróverseny show.
- A disznók orgazmusa 30 percig tart.
- A delfinek neveket adnak egymásnak.
Forrás: Boredpanda